Uudiskiri
* E-post
Nimi 
Liitu
 
 

Kristallidest

 

Mis on kristallid ja kuidas neid kasutada?

 

SWI kristallid on klaaskristallid, mis on valmistatud kõrgekvaliteedilisest klaasist ja masinlihvitud. Masinlihv ja kõrgekvaliteediline kristallklaas tagab kristallidele hea läike ja valguse murdumise.  SWI ehk Swarovski Imitation Kristallid. SWI kristallid on populaarsed kuna on loodud alternatiivina kallitele Swarovski kristallidele.  

Korea kristallid on samuti klaaskristallid ja masinlõigatud. Korea kristallid võib enamasti leida kangapoodides ja neid kasutatakse tavaliselt enim algajate peotantsijate kleitidel, ning enamasti ka poes müüdavatel valmisriiete kaunistustena. Korea kristallide sädelus on väiksem kui SWI kristallidel, kuna igat kristalli eraldi ei poleerita.


Kristalle valmistatakse 3 tüüpi: Hot-Fix kristallid, Flat-Back kristallid ja Point-Back kristallid.

 

  • Hot-Fix kristallide lamedal põhjal on liim mis aktiveerub kuumutamisel kas spetsiaalse aplikaatoriga või ka näiteks triikrauaga.
  • Flat-Back kristallide lame põhi on kaetud imeõhukese fooliumi kihiga.
  • Puint-Back kristallide tagakülg on koonuses ja kaetud fooliumiga.


Hot-Fix kristallide paigaldamine riietele  ei nõua erilisi oskusi. Lihtsalt tuleb kristall asetada õigele kohale ja triikrauaga kuumutada 20sekundit. Liim sulab ja kristall kinnitub riidele. Korralikult kuumusega kinnitatud kristallid peavad vastu vähemalt 50 masinpesukorda. Kuumustkartvatele materjalidele paigaldatakse kristalle lisaliimiga.


Flat-Back kristalle kasutatakse enim küüne- ja ripsmetehnikute hulgas.  Ripsmeliimiga saab kinnitada ka kristalli oma ripsmetele.  Küüntele paigutamiseks on mitu erinevat meetodit. Naturaalsete küünte puhul paigaldatakse kristalli lakikihi alla ja geelküünte puhul geeli sisse. Klaaskristallid ei sula geelis nagu seda teevad akrüülist või plastikust kristallid.


Point-Back kristallid on reeglina kasutusel ehete valmistamisel.