Uudiskiri
* E-post
Nimi 
Liitu
 
 

Poolvääriskividest

Ahhaat - tasakaalu, vastupidavuse ja rahulikkuse kivi.
Ahhaat moodustub tavaliselt vulkaanilistes kivimites olevatesse tühemikesse, mida nimetatakse vesiikuliteks. Kivimites liikuvast veest sadestub välja ränidioksiid, mis moodustab vesiikulite seintele mikrodruuse. Kui sadestuvate mineraalide koostis pisut muutub, siis muutub ka uue kihi värvus, mis annabki ahhaadile vöödilise välimuse. Kui tühemikud pole lõpuni ahhaadiga täitunud, siis võib selle sisemuses olla silmaga nähtavatest kristallidest kvartsidruus. Laialdaselt levinud ehtekivim.

Akvamariin - Igavese nooruse ja õnne kivi akvamariin. Läbi aegade olnud meremeeste lemmik kaitsekivi ning julguse andja. 

Lasuriit - loetakse stressi maandavaks ja rahustavaks kiviks. Kena sinise värviga mistõttu sageli kasutati silma kujutamiseks nii ehetes kui skulptuuridel. On üle maailma tuntud kui armastust ja sõprust; õnne ja mängulisust soosiv kivi, mis aitab kaasa ootamatute plaanide ja kavatsuste täitumisele.

Ametüst -  loetakse tervendavaks kiviks, eriti just erinevate sõltuvuste korral.Leevendab hingelisi piinu ja sobilik meditatsiooniks. Ametüsti värv varieerub helelillast tumelillani ning on on üks väärtuslikum kvartsi rühma kuuluvates kivimitest. Väga levinud just ehtekivimina. 

Tiigrisilm -  tuntud kui õnnetooja, tõstab enesekindlust ja suurendab julgust otsustada, suurendab tahtejõudu, väärikust ja praktilist meelt. Tiigrisilm on meesenergia kandja annab meile soojust ja kindlustunnet. Annab jõudu ja aitab reaalsuses püsida. Tiigrisilm on imeilus kuldkollaste ja -pruunide vahelduvate vöötidega kaltsedon. Kristalli oranzikaid ja kollaseid toone tekitavad raualahused.

Opaliit -  inimese poolt valmistatud kristall. Mõjub rahustavalt, tasakaalustavalt ja aitab esile tõsta naiseliku mina. Eriti meeldib lastele ja inimestele kes vajavad abi oma emotsioonidega toimetulekuks. Varieerub peaaegu läbipaitsvast piimja värvini. Vastu valgust hoides on kollakas-oranz kuma, tumedal taustal sinakas kuma. 

Roosa kvarts - tingimusteta armastuse ja lõpmatu rahu kivi. Taastab suhetes harmooniat, aitab vabastada hirmudest ja parandab hingehaavu. Üks kõige populaarsemaid poolvääriskive maailmas. 

Labradoriit - sageli nimetatakse ka spektoliidiks on esmapilgul mittemidagiütlev hall kivi. Kuid poleerituna muutub ta tõeliselt maagiliseks kiviks mille pind küütleb erinevates vikerkaarevärvides. Labradoriiti loetakse kaitsvaks kviks, suurendab tahtejõudu, surub maha hirmud ning ebakindlused, tugevdab usku endasse.

Korall - läbipaistmatu punane, roosa, oranzikas, valge või must orgaaniline sarvaine. Korall ei ole mineraal, vaid moodustub korallpolüüpide poolt eritatavast lubiainest. Korall sümboliserib armastust, kirge, seksuaalset veetlust ja aitab hirmude vastu. Hea rännukivi, hoiatab ohtude eest ja annab elujõudu.

Mäekristall -  läbipaistev värvitu kvartskristall, tema leiukohti leidub kõikjal maailmas ja ta on üks puhtamaid kvartsi sorte. Soodustab töö tegemist/õppimist, aitab keskenduda ja parandab mälu. Kombineeritakse palju teiste kristallidega, kuna soodustab teiste kristallide mõju. Mäekristall on ka Aura kristallide aluseks, ehk mäekristalli kuumutades  lisatakse metalle nagu kuld, hõbe jms saadakse Aura kristallid.

Houliit/haoliit - väga sageli müüakse türkiisi nime all. Rahustava toimega ja aitab unetuse korral. Aitab stressi ja ärevuse korral, rahustab sisemist mina ja aitab liigse enesekriitilisuse korral. Houliiti värvitakse palju ja teda esineb igas vikerkaarevärvis olles äärmiselt populaarne ehtekivim.

Rubiin - annab energiat, tahtejõudu ja suurendab elujanu. Aitab parandada motivatsiooni ning abistab jõukuse ja kire sälitamisel. Suurendab keskendumisvõimet ja entusiasmi. Läbi ajaloo peetud just kuningate ja nõidade kiviks. Rubiini on reeglina kas erepunane või purpurpunane, poleerituna läbipaisteb muidu läbipaistmatu.

Jaspis - maandab stressi, annab enesekindlust ja võtab ära negatiivset energiat. Jaspis on enamasti punast või rohelist, mõnikord ka valget, kollast, pruuni, musta või hallikaslillat värvi. Ta on hinnatud nikerd- ja dekoratiivkivi. 

Kassisilm - tugevalt puhastav, emotsioone maandav ja kaitsev toime. Usuti, et kassisilm muudab kandja nähtamatuks, kaitseb kurja eest. Sageli peetakse ka igavese nooruse allikaks.Kassisilma nime all on tegelikult koos mitu erinevat kivi (kaltsedoon, krüsoberüll jne)

Krüsokolla - tervenda, aitab lahti saada ärevustundest, rahustab ja maandab stressi. Aitab lahendada probleeme ja kaitseb naist raseduse ajal. Kaitseb ahistamise ja jälitamise korral.

Karneool - toob kandjale õnne, suurendab optimismi ja tõstab seksuaalsust. Annab hingerahu, aitab teostada ideid ja suurendab füüsilist vastupidavust. Karneool on oranžikas-punakas kristall, mis võib olla täiesti läbipaistev punaka tooniga kuni erkoranžini. Larimar- tuntud ka kui Stefilia kivi või Atlantise kivi.

Larimar on aitab eemale hoida ja lahendada valearusaamu, piiranguid ja uskumusi. Larimar maandab pingeid ja leevendab stressi. Samuti aitab ennasthävitava käitumise puhul ja aitab oma elu üle kontrolli saavutada. Sobilik süütunde leevendamiseks ja hirmude kõrvaldamiseks ning loovuse edendamiseks.
Larimar aitab hästi lihaspingete vastu ja aitab ka valu leevendamisel ning sõltuvuste ja meeleoluhäirete ravimisel.