Uudiskiri
* E-post
Nimi 
Liitu
 
 

Kuidas hooldada ehteid

1. Väldi ehete kokkupuudet veega. Kui pesed käsi, lähed ujuma, käid duši all vms, siis kindlasti võta eheted ära ning kuivata nahk korralikult enne ehete tagasipanekut. 
2. Väldi ehete kokkupuudet ka lõhnaõli, kreemi, meigieemaldusvahenditega vms. Enne kui lased lõhnaõli, võta kindlasti ära kaelaehe ning ka pikemad kõrvarõngad. Samuti eemalda sõrmused, kui kreemitad käsi või keha. 
3. Hoia ehteid eraldi karpides. Kõige parem on, kui igal ehtel on oma väike karbike ning ta ei puutu kokku teiste ehetega. Juhul, kui see pole võimalik, siis jälgi kindlasti, et hoiad väärismetallist ehted ning mitte väärismetallist ehted üksteisest lahus. 
4. Ära jäta ehteid niiskesse keskkonda. Duši alla minnes eemalda kindlasti ehted enne, kui lähed vannituppa, kuna vannitoas tekkiv niiske õhk käivitab koheselt oksüdeerumise protsessi. Samuti ära hoia oma ehteid vannitoas, köögis või mõnes muus niiskes kohas isegi kui nad on karbis. 
5. Hoia ehteid kosmeetika eest. Jumestust tehes, eemalda enne kõik ehted, kuna puuderkreemid, puudrid vms võivad muuta metalli ning isegi kivide ja kristallide värvust . 
6. Ehete puhastamiseks kasuta pehmet lappi. Kui soovid oma ehteid puhastada, siis soovitame sul kasutada puhast pehmet lappi, kuid ära tee seda märjaks. Kivide, kristallide, pärlite, helmeste vms puhastamisel võid lappi natuke niisutada puhta veega. Kindlasti ära hõõru hõbetatud ja kullatud ehteid hambapasta või mõne muu abrasiivse ainega!

Hoidke ja armastage oma ehteid, kuna nii säravad nad pikka aega!